Prova Cangur 2024 – Premis

Taula de continguts

Tal com s’anuncia en la convocatòria oficial del concurs, els 15  participants de cada nivell amb millors puntuacions  (o algun més si es produeixen empats en el 15è lloc) constitueixen la llista de persones premiades en el Cangur 2024.

En cada nivell s’atorguen

  • 3 premis de pòdium, que reben medalla de premi Cangur (or, plata i bronze)
  • 6 premis que s’indiquem com premis A
  • 6 premis que s’indiquem com premis B

El premi. Les noies i els nois premiats en la prova Cangur 2024 rebran un diploma acreditatiu, un joc elaborat per w4kangoeroe (equip Cangur dels Països Baixos) i una publicació.  Tanmateix la part fonamental del premi és la invitació a un campus-cangur organitzat per l’associació Explorium – serveis educatius, del qual es pot consultar tota la informació a  https://explorium.cat/campus-cangur


Com a premi més destacat de la Prova Cangur, cada any, a proposta de la comissió Cangur, la SCM atorga els anomenat pins de plata a concursants que acaben la seva participació en el Cangur i hi han tingut una participació globalment molt destacada. En aquesta pàgina ja teniu publicats els pins de plata corresponents a les proves Cangur del 2018 al 2024.


Els centres que tenen concursants amb premi, i el professorat enllaç en aquests centres, ja han rebut un missatge  per tal que faci arribar a l’organització les dades per convidar formalment alumnes i  famílies i representants del centre per al solemne acte que se celebrarà:

el dia 27 de maig
a les 6 de la tarda
a l’auditori AXA de l’Illa Diagonal, a Barcelona

Oportunament trobareu en aquesta pàgina l’enllaç a la llista de mencions de l’1% que no és possible convidar a l’acte d’entrega de premis  (hi haurà més de 1.100 persones amb menció) i aleshores rebran un diploma especial i un obsequi al seu centre.


ESTALMAT-Catalunya,
un tema que us pot interessar

El programa ESTALMAT és una activitat en què,  al llarg dels dissabtes del període lectiu de dos cursos acadèmics, s’ofereix formació matemàtica a un grup de 25 alumnes de Catalunya. Les sessions es duen a terme a Barcelona. En aquesta pàgina de premis-Cangur creiem que ajuda a donar tota la vàlua que té aquest programa la notícia que del grup de segon d’Estalmat  d’aquest curs 2023-24 hi ha 6 alumnes que tenen premi Cangur i del grup de primer en són 7.

  • Prova de selecció per a Estalmat-Catalunya, cursos 2024-25 i 2025-26: dia 1 de juny
  • Adreçada a alumnes amb any de naixement 2011 o 2012
  • Informació completa i formulari d’inscripció a www.estalmat.cat

Relació de premiades i premiats

NIVELL DE 5è D'EP

 
 
NIVELL DE 5è D'EP

Primer premi
amb 120 punts, encert complet, ex-aequo

  • Lea Brossa Park (L’Avet, Terrassa)
  • Arnau Martínez-Quintanilla Martínez (El Clot, Barcelona)
  • Enric Solaz Moreno (El Clot, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 115 punts, ex-aequo

  • Ivan Villaseñor Geyer (Thau, Barcelona)
  • Zihao Chen (Sant Andreu, Badalona)

amb 111,25 punts, ex-aequo

  • Bet Juvé Urós (Escola Mare de Déu de Talló, Bellver de Cerdanya)
  • Nil Benabarre González (Escola Mare de Déu de la Guardiola – ZER El Romaní, La Sentiu de Sió)
  • Jofre Pena Gallart (Virolai, Barcelona)

amb 109,75 punts

  • Eric Navarro Morató (Infant Jesús, Barcelona)

 

Premis de categoria B
amb 108,75 punts, ex-aequo

  • Roc Peña Piñol (Escola Mare de Déu de l’Esperança – ZER La Parellada, Figuerola del Camp)
  • Alexandre Tomàs Martinez (Santa Anna, Lleida)
  • Berta Díaz Matias (Sant Lluís, Barcelona)
  • Júlia García Suñé (Sant Lluís, Barcelona)
  • Anton Stupin Nikolaev (Jesuïtes Sarrià – Sant Ignasi, Barcelona)
  • Pol Domínguez Silvestre (Sant Domènec Savio, Badalona)

NIVELL DE 6è D'EP

 
 
NIVELL DE 6è D'EP

La comissió Cangur demana disculpes per les anomalies que han comportat la necessitat d’un recàlcul de les puntuacions de la prova de sisè, amb alguns canvis en aquesta llista de premis.  Ens sap molt greu haver produït aquest trastorn a alguns centres i famílies.

 

Primers premis
amb 1113,75 punts, ex-aeuo

  • Joan Llauradó Brunet  (Escola Carles III, Sant Carles de la Ràpita)
  • Adrià Piqué Gracia  (Betània-Patmos, Barcelona)

 

Premi per al pòdium
amb 112,5 punts

  • Julià Laudo Serrano (Instiut Escola Sant Felip Neri, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 111,25 punts, ex-aequo

  • Aina Font Delgado  (Instiut Escola Sant Felip Neri, Barcelona)
  • Roger Díez García  (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat)

amb 110 punts

  • Aleix Kelly Uriel  (Thau, Barcelona)

amb 108,75 punts, ex-aequo

  • Adriana Corbera Ferrando (Àgora-Masia Bach, Sant Esteve Sesrovires)
  • Arnau Salada Soler (Escola El Rocal, Montesquiu)

amb 107,5 punts

  • Marcel Díez García (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat)

 

Premis de categoria B
amb 106,75 punts

  • Gonzalo Milanés Dorado (Betània-Patmos, Barcelona)

amb 106,25 punts

  • Mar Elias Bueno  (Vedruna Sant Elies, Vilafranca del Penedès)

amb 105 punts, ex aequo

  • Joan Anthonis Ramis (Betània-Patmos, Barcelona)
  • Txell Canals Marcos (Escola La Cabana, Les Cabanyes)

amb 103,75 punts, ex aequo

  • Pau Rupérez Cochs (Sant Nicolau, Sabadell)
  • Hugo Sanromán González (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat)
  • Jordi Martínez Barranca (Escola Carles III, Sant Carles de la Ràpita)

NIVELL DE 1r D'ESO

 
 
NIVELL DE 1r D'ESO

Primer premi
amb 150 punts, encert complet,

  • Oleguer Jové Fernández (El Carme, Tarragona)

 

Premis per al pòdium
amb 146,25 punts

  • Arnau Molina López (Institut Joan Ramon Benaprès, Sitges)

amb 145 punts

  • Natalia Herencia Ruiz (Bon Salvador, Sant Feliu de Llobregat)

 

Premis de categoria A
amb 137,5 punts

  • Daniel Pastor de Castro (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 136 punts

  • Bru Font Bardera (Institut Narcís Monturiol, Figueres)

amb 132,25 punts

  • Alex Moreno Sabaliauskaite (Institut de Lliçà, Lliçà d’Amunt)

amb 131,25 punts, ex-aequo

  • Joan Caño Vallejo (Institut de Sant Just Desvern, Sant Just Desvern)
  • Miquel Mer Palacios (Escola Pia Balmes, Barcelona)

amb 130 punts, ex-aequo

  • Nil Bernet Treviño (Escola Pia de Balaguer, Balaguer)
  • Santiago Seguí Varela (La Salle, Girona)
  • Teo Torres Domingo (Aula Escuela Europea, Barcelona)

 

Premis de categoria B
amb 129,75 punts

  • David Turiel Lloveras (Escolàpies Figueres, Figueres)

amb 128,75 punts, ex-aequo

  • Max Massot Cervera (Institut de Vilafant, Vilafant)
  • Helena Compte Moya (Sant Miquel Arcàngel, Molins de Rei)

amb 127,5 punts, ex-aequo

  • Eudald Solans Algué (Virgen de la Salud, Sant Feliu de Llobregat)
  • Marcel Pons Colom (Frederic Mistral-Tècnic Eulàlia, Barcelona)

NIVELL DE 2n D'ESO

NIVELL DE 2n D'ESO

Primer premi
amb 141,25 punts

  • Magí Solà Puig (Sec. d’Institut Les Margues, Calldetenes)

 

Premis per al pòdium
amb 137,5 punts, ex-aequo

  • Albert Farrús Anguita (Institut Leonardo da Vinci, Sant Cugat del Vallès)
  • Yi Hao Liu (Sant Lluís, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 133,75 punts, ex-aequo

  • Joel Farré Soria (Institut Marta Mata, Salou)
  • Adrià Hoyos Rius (Institut Nicolau Copèrnic, Terrassa)

amb 131,25 punts, ex-aequo

  • Guillem Subirats Gil (Institut Samuel Gili i Gaya, Lleida)
  • Rubén Nebot Montoya (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès)
  • Luis González Andrés (Sant Miquel, Barcelona)

amb 130 punts

  • Roger Canals Marcos (Institut Nou de Vilafranca del Penedès, Vilafranca del Penedès)

 

Premis de categoria B
amb 129,75 punts

  • Rita Bis Tavira (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 126,25 punts

  • Neus Cot Murgadas (Thau, Barcelona)

amb 125 punts

  • Victor Cortada Rodríguez (Institut Illa de Rodes, Roses)

amb 123,75 punts

  • Martí Marjalizo Vellvé (Institut d’Argentona, Argentona)

amb 123,5 punts, ex-aequo

  • Lluc Curto Rullo (Institut de Deltebre, Deltebre)
  • Victor Batalla Carpi (Mater Salvatoris, Lleida)

NIVELL DE 3r D'ESO

 
 
NIVELL DE 3r D'ESO

Primer premi
amb 143,75 punts

  • Yile Liu (Sant Lluís, Barcelona)

 

Premis per al pòdium
amb 140 punts

  • Gabriel Domínguez Meuleman (St. Paul’s School, Barcelona)

amb 137,5 punts

  • Vahe Arsenyan Kobalyan (Sant Lluís, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 133,75 punts

  • Víctor García Antón (Frangoal, Castelldefels)

amb 132,5 punts

  • Yixuan Jin (Xaloc, L’Hospitalet de Llobregat)

amb 131,25 punts

  • Xavier Arimon Olivares (Institut Manolo Hugué, Caldes de Montbui)

amb 131 punts

  • Antoni Arbonés Barreto (Institut Quatre Cantons, Barcelona)

amb 130 punts

  • Ona Munné Esteve (Thau, Barcelona)

amb 128,75 punts

  • Judit Corchero Macarrilla (Sant Josep Obrer, L’Hospitalet de Llobregat)

 

Premis de categoria B
amb 126 punts, ex-aequo

  • Teo Carbonell Nogales (John Talabot, Barcelona)
  • Irene Arranz Fernando (Abat Oliba Loreto, Barcelona)

amb 125 punts

  • Aitana Esteban Saldaña (Sant Lluís, Barcelona)

amb 123,5 punts, ex-aequo

  • Jordina Pi Mas (Institut Montilivi, Girona)
  • Xiaxian Xiang (Sant Josep Obrer, L’Hospitalet de Llobregat)

amb 122 punts

  • Ray Vilà Ruiz (Maristes Sants – les Corts, Barcelona)

NIVELL DE 4t D'ESO

 
 
NIVELL DE 4t D'ESO

Primer premi
amb 138,75 punts

  • Anton Meneses Julià (Institut Teresa Pàmies, Barcelona)

 

Premis per al pòdium
amb 137 punts

  • Andrei Vasilev (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 135 punts

  • Vera Morancho Bargas (Aula Escuela Europea, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 134,75 punts, ex-aequo

  • Oriol Mangues Rubia (Institut Icària, Barcelona)
  • Erik Redondo Castellà (Xaloc, L’Hospitalet de Llobregat)

amb 133,75 punts

  • Ricardo Batanero Moranchel (Sant Antoni Maria Claret, Cornellà de Llobregat)

amb 129,5 punts

  • Asís Bermudez Salvador (Institut Pere Alsius i Torrent, Banyoles)

amb 128,75 punts

  • Joan Puig Cortina (Institut Montserrat Roig, Barcelona)

amb 127,25 punts

  • Guillem Vizcarro Sánchez del Valle (Institut Ernest Lluch, Barcelona)

 

Premis de categoria B
amb 126,25 punts, ex-aequo

  • Alexander Domene Mulyukova (Institut Ramon Berenguer IV, Cambrils)
  • Ziyao Xu (Montessori-Palau, Girona)

amb 125 punts, ex-aequo

  • Adrià Sánchez Perelló (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès)
  • Tudor Georgescu (Institut Montserrat, Barcelona)

amb 123,5 punts

  • Abril Catalán Ribolleda (Institut Ernest Lluch, Barcelona)

amb 122,5 punts

  • Jaume Hermosa Domènech (Institut Vapor del Fil, Barcelona)

NIVELL DE 1r DE BATX

 
 
NIVELL DE 1r DE BATX

Primer premi
amb 132,5 punts

  • Gabriel Mateo Prado Izquierdo (Institut Joan Brossa, Barcelona)

 

Premis per al pòdium
amb 123,75 punts

  • Arnau Bulach Masgrau (Institut Joaquima Pla i Farreras, Sant Cugat del Vallès)

amb 113,75 punts

  • Han Jin (St. Peter’s School, Barcelona)

 

Premis de categoria A
amb 112,5 punts

  • Joaquim Ruset Brunat (Institut Moisès Broggi, Barcelona)

amb 111,25 punts

  • Jaume Querol Redó (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona)

amb 111 punts

  • Maria Borrell Ferrero (Institut Moisès Broggi, Barcelona)

amb 109,75 punts

  • Cinta Ortega Basora (Mare de Déu del Carme, Terrassa)

amb 105,5 punts

  • Octavi Costa Frers (Institut Montserrat, Barcelona)

amb 103,5 punts

  • Àlex Castañé López (Proa, Barcelona)

 

Premis de categoria B
amb 102,25 punts

  • Paula Agorreta Gómez (Institut Mediterrània, Castelldefels)

amb 101,75 punts, ex-aequo

  • Naiara Aubareda del Canto (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona)
  • Nil Torres Silvestre (La Salle, Manresa)

amb 101,25 punts

  • Naoki Esteve Takahashi (Institut Joan Oró, Martorell)

amb 101 punts, ex-aequo

  • Marc Viso Carretero (Institut de Vilablareix, Vilablareix)
  • Ferran Planas Herrero (Institut Angeleta Ferrer i Sensat, Sant Cugat del Vallès)
  • Roger Soler Galindo (Institut Domènec Perramon, Arenys de Munt)

NIVELL DE 2n DE BATX

 
 
NIVELL DE 2n DE BATX

Primer premi
amb 140 punts

  • Arnau Pino Jacomet (Institut Montilivi, Girona)

 

Premis per al pòdium
amb 133,75 punts

  • Jordi Ryhr Mateu (Joan Pelegrí, Barcelona)

amb 124,75 punts

  • Pol Rengel Rabassa (Xaloc, L’Hospitalet de Llobregat)

 

Premis de categoria A
amb 120 punts

  • Gerard Capuz Francisco (Institut de Celrà, Celrà)

amb 117,5 punts

  • Oriol Vergés Andorrà (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona)

amb 115,75 punts

  • Joel Pestana Cano (Institut Antoni de Martí i Franquès, Tarragona)

amb 105,25 punts

  • Genís Sancho Sánchez (Institut Josefina Castellví i Piulachs, Viladecans)

amb 104,25 punts

  • Joaquim Ramírez Ribas (Institut Ramon Berenguer IV, Amposta)

amb 103,5 punts

  • Miquel Orpella Crusafon (Montserrat, Barcelona)

 

Premis de categoria B
amb 103,25 punts

  • Rafael Simonsohn Husid (Aula Escuela Europea, Barcelona)

amb 102,75 punts

  • Alejandro Vivero Puga (Maristes Sants – les Corts, Barcelona)

amb 102,25 punts

  • Roger Alzamora Espasa (Institut Fontanelles, Les Borges del Camp)

amb 102 punts

  • Alex Ginovart Reales (IES Ramón J. Sender, Fraga)

amb 100,75 punts

  • Carlos Medina Gálvez (Institut Frederic Mompou, Sant Vicenç dels Horts)

amb 96,75 punts, ex-aequo

  • Guillem Bassets Bosch (Institut Jaume Vicens Vives, Girona)
  • Oriol Remollo Fletas (L’Avet Roig, Sant Celoni)

PINS DE PLATA

 
 
PINS DE PLATA

La Societat Catalana de Matemàtiques atorga el pin de plata del Cangur, per la seva destacada participació en la prova Cangur des del 2018 al 2024 a

  • Gerard Capuz Francisco (Institut de Celrà, Celrà)
  • Arnau Pino Jacomet  (Institut Montilivi, Girona)
  • Miquel Orpella Crusafon (Col·legi Montserrat, Barcelona)
  • Jordi Ryhr Mateu (Escola Joan Pelegrí, Barcelona)
  • Oriol Vergés Andorrà (Institut Santiago Sobrequés i Vidal, Girona)

Rebin la més cordial enhorabona!